You don't say "No"?

28. listopadu 2012 v 21:20 | Anonym |  Články
Všichni máme strach bejt ti hodní. Tolik lidí se bojí bejt vřelí, hádají se s pokladní kvůli koruně, řvou na ostatní lidi, co do nich vrazí s nákupama a přitom je vidíte jak úžasní jsou na svoje blízký. Jakoby jakákoliv lidskost byla vnímaná jako slabost, jakoby ukázat duši rovnalo se homosexualita nebo touha po tom bejt hysterka. Normální člověk už má strach ukázat slabost nebo soucit,
protože z lidské dobroty se stal byznys - všude na rohu na vás řve nějaká paní, která chce zachraňovat kosatky o stánek dát na vás citově apeluje bezdomovec, kterého redakce nechává prodávat časopis.

Všude samá charita, pomoc, záchrana. Do toho se rozjel obrovskej byznys s lidskou důvěrou ohledně pojištění, kde tvz. finanční poradci jsou trénováni aby lidi citově vydírali otázkama typu: "Myslela jste na to, co se stane s vaší rodinou, kdyby se vám něco stalo ?" Kdo by se nepodepsal po dobro svojí rodiny. Do toho vám klepe na dveře nějaká náboženská skupina, která vás vyzývá, abyste se k nim rychle přidal před koncem světa. Maličkou radost vám udělá holící strojek, co vám pošle firma zdarma, hořkost příjde ve chvíli kdy zjistíte, že je musíte zaplatit, protože bvli zdarma pouze dva první týdny a vy už jich máte 6. Vytvořili jsme si svět, který je založen na důvěře zákazníka a na nedůvěře vůči ostatním. Je smutné sledovat starší lidi, jak se bojí kohokoliv, když k nim přistupuje v saku. Je smutné vidět, kam se naše důvěra v lidský druh poděla. Přitom stačí umět říct ne, a nebát se říkat ne, protože každý má právo říct ne. Každý má právo na to mít svojí svobodnou volbu. Nikdo by se neměl ne citově vydírat a nikdo by neměl nikoho nechávat manipulovat jeho svědomí. Umění říct ne není vyfakování, je to stanovení hranice svojí osobnosti. Je to definice spojení "já a můj svět a dál tě nepustím, páč už bych to nebyl já, ale ty." Nebojte se říct ne. Nedělá to z vás horšího člověka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama